fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #8
Powrót

Analiza przypadku #8

09 czerwca 2021

Dłużniczka wraz z mężem i sześciorgiem dzieci prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Posiadane zobowiązania zalegały już od kilku lat bez perspektyw na wyjście z niekorzystnej sytuacji finansowej.

Spis treści:

Jak powstało zadłużenie Klientki?

Otrzymywane środki finansowe Dłużniczka przeznaczała na bieżące potrzeby, opłaty, opał, a także na działalność gospodarczą małżonka. Niekorzystna sytuacja finansowa rodziny rozpoczęła się w momencie, kiedy mąż Dłużnika zachorował i przebywał na zwolnieniu lekarskim, które trwało 180 dni. Następnie mąż przebywał na świadczeniu rehabilitacyjnym, gdyż stan zdrowia nie pozwalał na powrót do pracy. Po chorobie mąż wrócił do pracy, jednak w firmie, w której pracował zaczęły się problemy. Po zakończeniu tego zatrudnienia utrzymywał rodzinę z prac dorywczych. Później rozpoczął własną działalność gospodarczą, która na początku przynosiła zyski. Po jakimś czasie rozpoczął pracę w innym mieście, gdzie nie otrzymał wynagrodzenia za pracę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z tą sytuacją stan psychiczny małżonka Dłużniczki się pogorszył. W tym czasie Dłużniczka spodziewała się kolejnego dziecka. Małżonek Dłużniczki wyjechał także do pracy za granicę, niestety tam okazało się, że warunki pracy nie są takie jakie były mu obiecywane, a stan jego zdrowia niedługo później znów uległ pogorszeniu.

W jaki sposób Klientka uwolniła się od długów?

Wspólnie z Klientką przeanalizowaliśmy dokładnie sytuację, w której znalazła się jej rodzina i znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie w postaci kompleksowej pomocy w uzyskaniu ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Dzięki temu narastające problemy finansowe zostały zażegnane, a rodzina odzyskała spokój i stabilność finansową.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły