fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #13
Powrót

Analiza przypadku #13

08 września 2021

Dłużnik wraz z żoną i rocznym synem Olafem prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Dłużnik posiada zobowiązania od kilku lat. Otrzymane środki finansowe przeznaczył na remont mieszkania a także na zaspokojenie bieżących potrzeb swoich i swojej rodziny.

Spis treści:

W jaki sposób Klient stał się niewypłacalny?

Dłużnik na bieżąco płacił swoje zobowiązania, ale w 2019 r. Dłużnik został pozbawiony wolności na kilka miesięcy, szansa na spłatę posiadanych długów spadła do zera. Dłużnik prosił służbę więzienną o jakąś pracę w trakcie pozbawienia wolności, ale nie dostał zgody, ponieważ okres pozbawienia wolności był zbyt krótki. Dłużnik starał się także o zmianę na dozór elektroniczny, jednak również otrzymał odmowę. Po wyjściu na wolność Dłużnikowi urodził się syn, co wiązało się ze zwiększonymi wydatkami, które Dłużnik musiał ponieść. W związku z tym pojawiły się problemy ze spłatą zobowiązań. Żona Dłużnika przez rok przebywała na urlopie macierzyńskim. Dłużnik wraz z żoną i synem mieszkają w mieszkaniu rodziców.

Upadłość konsumencka jako pomoc w wyjściu z długów

Dłużnik zgłosił się do nas w celu rozwiązania jego problemów finansowych poprzez staranie się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Kompleksowo zajęliśmy się jego sprawą, dzięki czemu udało się umorzyć posiadane wcześniej długi i zacząć od nowa.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i nie widzisz szans na spłatę posiadanych długów, Zapoznaj się z zakresem naszych usług i skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły