fbpx
Obraz tła Obraz tła
Ogłoszona upadłość #3
Powrót

Ogłoszona upadłość #3

15 lipca 2020

 

Kilka miesięcy temu zgłosiło się do nas małżeństwo. Oboje w wieku powyżej 60 lat. Ich emerytury są bardzo niskie, dodatkowo komornik prowadzi egzekucję z ich dochodów. Poprosili o pomoc w oddłużeniu. Małżonkowie są osobami schorowanymi, ich leczenie pociąga za sobą dość duże koszty. Ich budżet domowy nie pozwala na godne warunki do życia.

Na co przeznaczyli pożyczone pieniądze?

Małżeństwo by móc sfinansować zakup leków, by zaspokoić swoje bieżące potrzeby zmuszeni byli zaciągnąć pożyczki. Początkowo świetnie dawali sobie radę ze spłatą zobowiązań. Jednak przyszedł taki moment, że sami zapętlili się w tych pożyczkach.

Dość długi czas unikali odbierania telefonów od firm windykacyjnych, nie odbierali korespondencji. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że żyli w strachu o swoje jutro.

Kiedy zgłosili się do nas byli mocno przestraszeni a nawet zdesperowani. Nie widzieli możliwości wyjścia z długów. Pani Małgosia cały czas powtarzała, że swoimi długami tylko zapewnią problemy dzieciom i wnukom po swojej śmierci. Nie chcieli do tego dopuścić. Dodatkowo małżonkowie najzwyczajniej w świecie wstydzili się tego, że dopuścili do takiej sytuacji. Początkowo nie potrafili opowiedzieć o całej tej sytuacji swoim dzieciom. Dopiero po czasie kiedy już naprawdę ich sytuacja była tragiczna, kiedy nie starczało na życie zdecydowali się opowiedzieć całą historię swoim dzieciom.

Na szczęście spotkali się ze zrozumieniem. Otrzymali pomoc  materialną ale przede wszystkim wsparcie psychiczne, które w trudnych sytuacjach jest bardzo ważne.

Jaką pomoc od nas otrzymali?

Wraz z małżonkami przeanalizowaliśmy dokumenty, które były w ich posiadaniu. Pomogliśmy skompletować te dokumenty, których brakowało i wystąpiliśmy o ogłoszenie upadłości. Byliśmy również wsparciem w momentach kiedy windykatorzy pukali do drzwi, podpowiadaliśmy jakie możliwości mają firmy windykacyjne, uspokajając tym samym naszych klientów.

Czas oczekiwania na sprawę był bardzo stresujący dla małżonków. Do tego doszła sytuacja z pandemią, która nie ułatwiała niczego w codziennym życiu Pani Małgosi i Pana Zbyszka.

Oczekując wezwania na sprawę o ogłoszenie upadłości otrzymali z Sądu pisma, które oznajmiały, że upadłość obojga małżonków została ogłoszona zaocznie.

Pandemia spowodowała, że Sądy rozpatrywały wnioski zaocznie.

 

Pamiętajcie, że każdy z Was może się do nas zgłosić by uzyskać pomoc.

 

 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, gdzie przeanalizujemy Twoją historię i podpowiemy czy są
szanse na uzyskanie upadłości.

tel. 514 514 712

 

 

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły