fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #9
Powrót

Analiza przypadku #9

14 lipca 2021

Dłużniczka – wdowa będąca osobą starszą – samotnie prowadzi gospodarstwo domowe i posiada zobowiązania finansowe od kilku lat.

Spis treści:

W jaki sposób Dłużniczka stała się niewypłacalna?

Dopóki żył małżonek Dłużniczki, sytuacja finansowa pary była dobra. Po kilkunastu latach od śmierci męża Dłużniczka była zmuszona wyremontować mieszkanie, co wiązało się z dużym obciążeniem finansowym. By móc żyć w godziwych warunkach Dłużniczka zaciągnęła kredyty, by przeprowadzić niezbędny remont w mieszkaniu.
Otrzymywane środki finansowe Klientka przeznaczała na zaspokojenie bieżących, podstawowych potrzeb, remont mieszkania, zakup mebli i sprzętu AGD do kuchni.
W związku z tym, że jest osobą samotną, nie miała możliwości uzyskania pomocy przy przeprowadzanym remoncie. Nie mając wyjścia, Dłużniczka zaciągnęła zobowiązania finansowe, które przez dłuższy okres czasu starała się regulować.
Niestety, jakiś czas temu Dłużniczka przestała radzić sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Dużą rolę odgrywają w tej sytuacji rosnące ceny żywności. Dłużnik żyje bardzo skromnie ponieważ dochód, który osiąga z tytułu emerytury jest bardzo niski i ledwo pozwala zaspokoić podstawowe potrzeby.

W jaki sposób pomogliśmy Dłużniczce?

Nasi eksperci dokładnie przeanalizowali sytuację Dłużniczki i przeprowadzili w jej imieniu kompleksową pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Okazało się, że w jej przypadku to rozwiązanie doskonale sprawdziło się i odciążyło Dłużniczkę od zalegających, stale rosnących zobowiązań, z którymi przestała sobie radzić.
Zastanawiasz się, czy upadłość konsumencka jest dla Ciebie i chcesz skorzystać z naszych usług? Więcej informacji o zakresie naszych usług znajdziesz tutaj.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły