fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #7
Powrót

Analiza przypadku #7

26 maja 2021

Otrzymaliśmy prośbę o pomoc w złożeniu wniosku o upadłość konsumencką osoby, która posiadała szereg zaległych zobowiązań od kilku lat. Wszystkie posiadane środki przeznaczane były na bieżącą spłatę, remont domu, a także leczenie swoje i syna.

Spis treści:

Historia naszej klientki – jak stała się niewypłacalna?

Klientka prowadzi gospodarstwo domowe wraz z mężem i dwójką dzieci. Jej problemy finansowe rozpoczęły się w 2014 roku, kiedy mąż zaciągnął duży kredyt, który został przeznaczony na spłatę mniejszych kredytów a także na konieczny remont piętra domu, do którego Dłużniczka wraz z małżonkiem wprowadzili się w roku 2013 po ślubie. Mąż Klientki pracował wtedy w prywatnej firmie, gdzie jego wynagrodzenie uwarunkowane było niestabilną premią miesięczną.

Na przełomie roku 2015 i 2016 zdiagnozowano groźną chorobę, przy leczeniu której konieczne były częste wizyty lekarskie, a także lek sprowadzany z Niemiec. Koszty leczenia były bardzo wysokie – ta sytuacja mocno nadwyrężyła budżet rodziny, na dodatek mąż Dłużniczki musiał zaciągnąć pożyczki, by regulować opłaty związane z mieszkaniem i leczeniem.

W roku 2017 Klientce urodził się syn, który po ukończeniu 4 miesiąca życia zaczął chorować. Niezbędne były kosztowne wizyty u lekarzy specjalistów, a także drogie leki. Syn Dłużnika cierpi na silne reakcje alergologiczne, a z czasem także pojawiły się problemy neurologiczne. Sporą część budżetu Dłużniczka przeznacza na zakup specjalistycznych kosmetyków dla syna.

Dłużniczka niestety nie może liczyć na niczyją pomoc ze strony rodziny, a obecnie nie pracuje. Dodatkowo stres związany z sytuacją finansową , problemy rodzinne spowodowały kryzys małżeński. Dłużniczka wraz z mężem zdają sobie sprawę, że niezbędna jest dla nich terapia, by zażegnać problemy w ich związku. Jednak ze względów finansowych terapia musiała zostać przerwana.

Należy nadmienić, że sytuacja Dłużniczki i jej męża mocno odbiła się na dzieciach, które są na tyle duże, że może to rzutować na ich dorosłym życiu. Klientka spieniężyła wszelkie wartościowe rzeczy, które posiadała, by móc spłacać swoje zobowiązania.

W jaki sposób pomogliśmy Klientce?

Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji okazała się kompleksowa pomoc w złożeniu wniosku o upadłość konsumencką. Po dokładnym przeanalizowaniu jej sytuacji okazało się, że ma spore szanse na umorzenie długów właśnie dzięki upadłości. Zlecenie to zakończone zostało powodzeniem, a Klientka nie martwi się już o przyszłość swoją i swojej rodziny, która została mocno zachwiana przez narastające problemy zdrowotne i finansowe.

Zastanawiasz się, czy upadłość konsumencka jest dla Ciebie i chcesz skorzystać z naszych usług? Więcej informacji o zakresie naszych usług znajdziesz tutaj.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły