fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #6
Powrót

Analiza przypadku #6

12 maja 2021

Zgłosił się do nas Klient prowadzący samodzielnie gospodarstwo domowe i posiadający zobowiązania od kilku lat, które z biegiem czasu przestały być dla niego możliwe do spłaty. Upadłość konsumencka okazała się dla niego rozwiązaniem, które uwolniło go od zalegających długów.

Spis treści:

W jaki sposób Klient stał się niewypłacalny?

Przez długi okres swojego życia, wszelkie środki finansowe Klient przeznaczał nie tylko na zaspokojenie bieżących potrzeb, ale również na uzależnienia, w które popadł w młodym wieku, kiedy to przerwał szkołę i wdał się w złe towarzystwo. Doprowadziło to do tego, stał się osobą bezdomną bez środków do życia.

W związku z tym, że Klient przez pewien okres czasu przebywał w ośrodku walki z uzależnieniami, a także w zakładzie karnym, przez dłuższy moment nie miał kontaktu z najbliższą rodziną, która zerwała dalszy kontakt z Dłużnikiem. W dzieciństwie przez dłuższy okres czasu był leczony psychiatrycznie, posiadał również orzeczenie o niepełnosprawności.

W roku 2019 Dłużnik odnowił kontakt z rodziną, postanowił również zmienić swoje życie, przemyślał wiele spraw. Obecnie rodzina bardzo wspiera Dłużnika, pomagając mu poukładać życie na nowo. Dłużnik od prawie roku pracuje i zerwał z uzależnieniami.

Wszystkie te wydarzenia sprawiły, że Dłużnik do końca nie był świadomy, ile łącznie posiadał długów. Chcąc uporządkować swoje życie postanowił rozpocząć od uregulowania swojej sytuacji finansowej.

Jak pomogliśmy Klientowi uzyskać upadłość?

Klient postanowił powierzyć nam kompleksowe działania [odnośnik do cennika] związane ze sporządzeniem wniosku i ubieganie się o upadłość.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły