fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #5
Powrót

Analiza przypadku #5

28 kwietnia 2021

Jeden ze zgłaszających się do nas Dłużników będący osobą niepełnosprawną, samodzielnie prowadził gospodarstwo domowe posiadał zobowiązania od kilku lat. Z biegiem czasu stał się całkowicie niewypłacalny, więc postanowił ubiegać się o ogłoszenie upadłości z naszą pomocą.

Spis treści:

Jak postały zadłużenia tego Klienta?

Otrzymane środki finansowe przeznaczał na bieżące potrzeby, leczenie, rehabilitację, wyjazd do sanatorium, a także przeprowadzkę i remont w mieszkaniu. Jest osobą niepełnosprawną, leczy się na nadciśnienie, nerki, tarczycę oraz choroby reumatyczne. Dopóki Dłużnik miał możliwość dorabiać do emerytury, na bieżąco regulował swoje zobowiązania. Po utracie pracy, niestety sytuacja finansowa Dłużnika diametralnie się pogorszyła. Dłużnik nie miał możliwości otrzymania pomocy od nikogo, dlatego, aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby, głównie związane ze zdrowiem konieczne było zaciągnięcie kredytów.

W jaki sposób udało mu się ogłosić upadłość?

Dzięki kompleksowym działaniom pomogliśmy Dłużnikowi sporządzić odpowiedni wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz przejść przez wszystkie 3 etapy upadłości. W związku z tym, że Dłużnik nie posiadał możliwości podjęcia pracy zarobkowej, jego długi zostały całkowicie umorzone.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły