fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #4
Powrót

Analiza przypadku #4

14 kwietnia 2021

Do skorzystania z naszej pomocy Klientkę skłoniła trudna sytuacja życiowa i bardzo silna chęć wyprostowania swojej sytuacji finansowej. Dłużniczka jest wdową i wraz z córką prowadzą wspólne gospodarstwo domowe.

Spis treści:

Jak powstały zadłużenia Klientki?

Dłużniczka posiada zobowiązania od kilku lat. Otrzymane środki finansowe przeznaczyła na zaspokojenie podstawowych potrzeb swojej rodziny oraz na opłaty. W 2003 roku mąż Dłużniczki zamknął działalność gospodarczą, od tego czasu małżonek nie podjął żadnej pracy. Dłużniczka była więc zobowiązana utrzymać całą rodzinę ze swojej pracy.
Przez 13 lat Dłużniczka utrzymywała całą rodzinę. Niestety, ze względu na niskie zarobki pojawiły się problemy z zaspokojeniem podstawowych potrzeb. Dłużniczka była zmuszona zaciągnąć pożyczki, by wystarczyło na podstawowe potrzeby rodziny. Dopóki tylko Dłużniczka miała taką możliwość, spłacała swoje zobowiązania. Jednak w pewnym momencie cała ta sytuacja przerosła Dłużniczkę. Zaczęła się windykacja i egzekucje komornicze.

Narastające problemy Dłużniczki

Dłużniczka podupadła na zdrowiu i obecnie nie jest w stanie uzyskiwać dochodów w takiej wysokości, by spłacać swoje zobowiązania. We wrześniu 2015 roku zmarł mąż Dłużniczki. Dłużniczka wiedzie bardzo skromne życie, stara się dorabiać, żeby wystarczyło na życie.

W jaki sposób pomogliśmy tej Klientce?

Wspólnie z Dłużniczką doszliśmy do porozumienia, że najlepszym rozwiązaniem jej problemów finansowych będzie podjęcie próby ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Sporządziliśmy dla Klientki odpowiedni wniosek i pomogliśmy uzyskać jego pozytywne rozpatrzenie. Dzięki naszym kompleksowym działaniom, Klientka wyzerowała swoje długi i może wieść spokojniejsze życie.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły