fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #2
Powrót

Analiza przypadku #2

17 marca 2021

Otrzymaliśmy prośbę o pomoc od Klientki, będącej w bardzo złej sytuacji finansowej. Niespełnione marzenie o prowadzeniu własnych punktów gastronomicznych i rosnące z dnia na dzień długi sprawiły, że straciła nadzieję na poprawę swojej sytuacji. Postanowiliśmy pomóc Klientce wyjść na prostą poprzez złożenie w jej imieniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Spis treści:

  • Jak powstało zadłużenie klientki?
  • W jaki sposób pomogliśmy uzyskać oddłużenie?

Jak powstało zadłużenie klientki?

Dłużniczka wzięła pożyczkę na kosztowny sprzęt gastronomiczny, który ulokować miała w kilku punktach zarezerwowanych u ich właścicieli ustnie. Niestety, w wyniku przedłużającej się decyzji o przyznaniu pieniędzy, lokale te wynajęte zostały wcześniej komuś innemu bez poinformowania o tym Klientki. Efekt? Brak możliwości działania od razu po zakupie sprzętu. Klientka nie potrafiła go niezwłocznie spieniężyć, więc  urządzenia zostały ulokowane w wynajętym magazynie, co dodatkowo dołożyło kosztów Dłużniczce.

Nieciekawa sytuacja rodzinna również nie pomagała w wyjściu na prostą – Klientka samotnie wychowuje dwójkę dzieci, na utrzymanie których nie dostaje alimentów, a także pomaga schorowanym rodzicom. Co więcej, Dłużniczka została zmuszona do przejęcia mieszkania po matce, która wcześniej również je zadłużyła. Niestety, stan mieszkania wymagał natychmiastowego remontu, przez co długi Klientki dodatkowo wzrosły.

Na zdecydowaną niekorzyść Klientki działały także firmy udzielające pożyczek zapewniając ją po sprawdzeniu jej sytuacji, że wciąż istnieje dla niej możliwość ich spłaty. Wszystko to doprowadziło do sytuacji, w której Dłużniczka straciła jakąkolwiek szansę na wyjście z długów i zdała sobie sprawę z tego, że otrzymując niskie wynagrodzenie nie pokryje zobowiązań w czasie całego swojego życia.

W jaki sposób pomogliśmy uzyskać oddłużenie?

Wzięliśmy na siebie całkowite sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W związku z tym, że bardzo ciężka sytuacja finansowa Klientki doprowadziła ją do narastania problemów zdrowotnych, wystąpiliśmy o oddłużenie w jej imieniu. Dzięki temu, że Klientka nie prowadziła działalności gospodarczej, a nieustannie narastające długi zaciągała głównie po to, by zapewnić byt sobie i swoim dzieciom, sprawę udało się zakończyć ogłoszeniem przez sąd upadłości konsumenckiej.

Więcej informacji o zakresie naszych usług znajdziesz w naszym cenniku.

 

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły