fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #10
Powrót

Analiza przypadku #10

28 lipca 2021

Dłużnik wraz z żoną i synem prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Dłużnik posiada zobowiązania od kilku lat.

Spis treści:

W jaki sposób Dłużnik stał się niewypłacalny?

Otrzymane środki finansowe przeznaczył na bieżące potrzeby i opłaty związane z utrzymaniem siebie i rodziny. Niezbyt wysokie dochody spowodowały zaległości w opłatach za czynsz i wodę, które Dłużnik spłacał zaciągając kredyty. Część kredytów została również przeznaczona na ślub córki.
Syn Dłużnika obecnie nie pracuje, szuka stałego zatrudnienia. Małżonka Dłużnika nie dokładała starań, by sytuacja rodziny się poprawiała. Co więcej, córka Dłużnika potrzebuje stałej opieki – zmaga się z chorobą, która nie pozwala jej na samodzielne mieszkanie, w związku z czym mieszka obecnie z ojcem. Jest pod stałą opieką lekarzy. Cała sytuacja spowodowała, że Dłużnik był zmuszony, by zaciągać kolejne pożyczki na bieżące potrzeby, by utrzymać siebie i swoją rodzinę oraz na spłatę innych zobowiązań.
Pogarszająca się sytuacja finansowa i brak możliwości spłaty kolejnych zobowiązań doprowadziły do sytuacji, w której Dłużnik był zastraszany poprzez działania windykacyjne, tj. korespondencję, wielokrotne telefony i wizyty windykatorów. Dopóki tylko mógł starał się regulować swoje zobowiązania.

W jaki sposób pomogliśmy Klientowi poprawić swoją sytuację?

Narastające problemy finansowe sprawiły, że jedynym marzeniem Dłużnika było uwolnienie się od wierzycieli. Po przeanalizowaniu sytuacji Dłużnika, nasi eksperci zgodnie z Dłużnikiem doszli do wniosku, że to właśnie upadłość konsumencka będzie najlepszym rozwiązaniem. Dłużnik skorzystał z naszej kompleksowej pomocy, która doprowadziła do pomyślnego zakończenia jego problemów, czy ogłoszenia upadłości konsumenckiej.
Zastanawiasz się, czy upadłość konsumencka sprawdzi się również w Twoim przypadku? Zapoznaj się z zakresem naszych usług i skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły