fbpx
Obraz tła Obraz tła
Analiza przypadku #1
Powrót

Analiza przypadku #1

03 marca 2021

Jakiś czas temu zgłosiła się do nas Klientka z prośbą o pomoc w złożeniu wniosku o upadłość konsumencką. W związku z kiepską sytuacją finansową nie posiadała możliwości spłaty swoich zobowiązań powstałych w wyniku prowadzonej w przeszłości działalności gospodarczej. W chwili współpracy z nami działalność ta jednak była już zakończona, co pozwalało jej ubiegać się o oddłużenie w formie upadłości konsumenckiej.

Spis treści:

W jaki sposób Klientka stała się niewypłacalna?

Kilka lat temu Klientka założyła działalność gospodarczą polegającą na nauce jazdy konnej i prowadzeniu punktów gastronomicznych. Rozpoczynając oferowanie tych usług, Klientka zadłużyła się w ramach inwestycji m.in. w reklamę firmy. Niestety, przez kilka pierwszych miesięcy działalność ta nie przynosiła żadnych zysków, co przyczyniło się do trudnego startu.

Po około roku od otwarcia firmy, Klientka zaczęła odczuwać silne bóle kręgosłupa, co doprowadziło do konieczności przejścia poważnej operacji. W okresie leczenia i rekonwalescencji Dłużniczka straciła możliwość realnej kontroli nad prowadzoną działalnością, a pomimo braku zysków, podjęte wcześniej zobowiązania finansowe cały czas musiały być spłacane. W tamtym okresie Klientka zasięgnęła konsultacji prawnika i księgowej, którzy najprawdopodobniej wprowadzili ją w błąd informując, że nie miała możliwości ubiegania się wówczas o postępowanie upadłościowe.

Sytuacja ta doprowadziła do zamknięcia działalności, jednak nie rozwiązało to posiadanych problemów finansowych. Konieczne do spłaty długi, niewystarczające na życie stałe dochody oraz pogarszający się stan zdrowia sprawiły, że osoba ta stała się niewypłacalna. Łączna suma zobowiązań okazała się niemożliwa do uregulowania.

W jaki sposób pomogliśmy Klientce?

W związku z tym, że Klientka zgłosiła się do nas posiadając słaby stan zdrowia, podjęliśmy kompleksowe działania, aby w jej imieniu ubiegać się o upadłość konsumencką. Sporządziliśmy odpowiedni wniosek, który jej w tym pomógł. Tym samym, długi Klientki zostały umorzone, a ona sama zyskała możliwość regulowania bieżących opłat i skupienia się na poprawie zdrowia.

Zadzwoń do nas

lub poproś o kontakt z Ekspertem

    Klikając przycisk wyślij zgadzasz się na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z opisem w polityce prywatności.
    Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google. Polityka prywatności i Regulamin.
    Eksperci od układu na zgromadzeniu wierzycieli

    Inne artykuły